ZAWIERCIE – Konkurs na najpiękniejsze miasto Tour de Pologne

23.10.2016, 14:12

Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne – nominacje!

Tour de Pologne to najlepsi kolarze świata – o tym wiedzą wszyscy. Tour de Pologne to też jednak fantastyczne tereny, przez które przejeżdża peleton. Często takie, które znają wszyscy, ale magia naszego wyścigu pozwala też odkrywać fantastyczne, szerzej nieznane miejsca. Tour de Pologne to też ludzie, których w tych wszystkich miejscach można spotkać. I właśnie dlatego organizujemy konkurs na „Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne”. W jego ramach nagradzamy „Miasto startowe”, „Miasto etapowe” oraz „Miasto premii”. Zwycięzca w każdej kategorii otrzyma przechodni Puchar Tour de Pologne wręczony podczas specjalnej konferencji prasowej. Ta odbędzie się w Krakowie 7. listopada. Puchary zostały wykonane przez Bartłomieja Kolbusza z Bukowiny Tatrzańskiej i jego współpracowników. Puchar, dodajmy, absolutnie wyjątkowy, bo stworzony m.in. z oryginalnych części rowerowych. Każdy puchar ma też wmontowany… minikomputer.
Na razie nie przedstawiamy laureatów. Możemy jedynie zdradzić tych, którzy znaleźli się w wąskim gronie nominowanych. Reakcje przedstawicieli wszystkich miast wkrótce znajdziecie na naszej stronie.

NOMINACJE
Miasto startowe:
– Radzymin
– Tarnowskie Góry
– Zawiercie

Miasto etapowe:
– Katowice
– Nowy Sącz
– Zakopane
– Kraków

Miasto premii:
– Chorzów
– Bytom
– Szaflary
I właśnie spośród wyżej wymienionych wytypujemy zwycięzców. Każde z tych miejsc jest wyjątkowe, każde budowało z nami historię 73. edycji największej corocznej imprezy sportowej w Polsce. Nagrodzone będą te najbardziej wyjątkowe. Szczegóły już wkrótce…

 

 

Partnerzy