Finał WOŚP w Zawierciu: Młotek z podpisem Pawła Fajdka i koszulka Aluronu CMC Warty na licytacjach, gra miejska, koncerty online

26.01.2021, 13:19

W tym roku finał WOŚP w Zawierciu będzie wyglądał inaczej niż zwykle. Zaplanowaliśmy koncerty i licytacje online, ale także grę miejską. Jeśli chodzi o licytacje, to mamy m.in. młotek z podpisem Pawła Fajdka i wyjątkową koszulkę siatkarzy Aluronu CMC Warty Zawiercie.

W dniu finału na Facebooku Miasto Zawiercie będzie można zobaczyć występy zespołu Menelaos, Kapeli Janicek oraz Bartłomieja „Mechanika” Chyli i Tomasza Muchy. Ponadto – również online – zaprezentujemy warsztaty plastyczne oraz trening, który można wykonać w domu.

Na Allegro dostępne będą licytacje. Klub PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie przekazał nam wyjątkową, niepowtarzalną koszulkę. To jedyny trykot, na którym widać jednocześnie Zamek Ogrodzieniec i Okiennik Wielki, a swoje podpisy złożyli wszyscy Jurajscy Rycerze. Najmłodszy mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek podpisał koszulkę wyprodukowaną z okazji 105-lecia Zawiercia oraz… młotek. Octagon przekazał z kolei koszulkę z podpisami zawodników sztuk walki, w tym Artura „Kornika” Sowińskiego.

To nie wszystko, ponieważ Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski zaprasza na „Dzień z Prezydentem”, a fotoreporter Jerzy Kleszcz przekazał nam wykonane przez siebie zdjęcia. Fotograf Magdalena Tarach-Haładyń zaprasza natomiast na sesję zdjęciową w Hotelu Fajkier.

Mamy też m.in. koszulkę i piłkę podpisane przez zawodników Viretu CMC Zawiercie (I liga piłki ręcznej), replikę koszulki meczowej aktualnego mistrza Anglii – klubu o polonijnych korzeniach IBB Polonia London, vouchery do Pizzerii LAS (kolacja), Venezia Pizzeria & Trattoria (pizza), Jurajskiego Centrum Medycznego (zabieg terapii czaszkowo-krzyżowej wykonywany przez specjalistę fizjoterapii) oraz firmy Biomed (kroplówki witaminowe oraz tlenoterapia w komorze hiperbarycznej).

Można również wylicytować wyjątkowe warsztaty z DOLCI (jak wykonać tort artystyczny od podstaw) oraz zestawy od Clleo – Instytutu Zdrowia i Urody. O wszystkich licytacjach poinformujemy na Facebooku Miasto Zawiercie.
31 stycznia mieszkańcy będą mogli wziąć udział w specjalnej grze miejskiej. W 11 punktach na terenie miasta ukryjemy serca. Wystarczy odkryć te miejsca, zrobić tam zdjęcia serduszek, a następnie wysłać komplet na maila: wosp@zawiercie.eu. Dla wszystkich, którzy wykonają zadanie, przygotowaliśmy niespodzianki.
W dniu finału na ulicach Zawiercia i okolicznych gmin pojawi się ponad 70 wolontariuszy. Będą zbierać pieniądze, nie naruszając zasad sanitarno-epidemiologicznych.

Jeśli chodzi o stacjonarne skarbonki, to w naszym sztabie zarejestrowane są: zawierciańskie przedszkola nr 1, 3, 7, 8 i 15, Delowscy Cafe, YouCanDoIt Dance Studio oraz Studio Glamour Paulina Bebel.

Cały czas aktywna jest także nasza wirtualna skarbonka: https://bit.ly/3neHfYr

Akcję wspiera też Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawierciu, która zorganizowała l Bieg Rodzinny „Piątka Pomaga”. Za każdy kilometr (bieg, marsz, spacer) Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zawiercie” przekaże określoną kwotę na rzecz WOŚP. W wydarzeniu mogą brać udział tylko uczniowie SP5 i ich rodziny.

Zawierciański WOPR planuje z kolei morsowanie.

Patryk Drabek – Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Zawiercie/ Szef Sztabu WOŚP

Partnerzy