PSARY – Ogłoszono przetarg na budowę przedszkola przy szkole w Gródkowie

31.10.2016, 14:08

Wybrany w przetargu wykonawca dobuduje do istniejącego budynku szkolnego obiekt o powierzchni użytkowej 280,90m2, który będzie służył jako przedszkole.

Głównym celem inwestycji jest stworzenie niezależnego od szkoły i nowoczesnego budynku przedszkola oraz bezpiecznej i funkcjonalnej przestrzeni wokół obiektu. Wykonawca, który wygra przetarg, będzie musiał rozbudować istniejący obiekt zespołu szkolno-przedszkolnego w Gródkowie o budynek z przeznaczeniem na wspomniane przedszkole i pomieszczenie dyżurki z zewnętrznymi wejściami, tarasami, pochylniami i zadaszeniami. Powierzchnia tej zabudowy wyniesie 334,73m2, powierzchnia użytkowa – 280,90m2, a kubatura – 1609,80m3. Nowy budynek będzie posiadał wszystkie niezbędne instalacje techniczne oraz monitoring, a pomieszczenia zostaną umeblowane.

W przedszkolu znajdą się trzy komfortowe sale, oddzielne dla każdej grupy dzieci. Pozwoli to na utworzenie dodatkowej klasy przedszkolnej i przyjmowanie także 3– i 4–latków. Dotychczas, z uwagi na ograniczoną przestrzeń w budynku szkolnym, mogły funkcjonować tylko dwie grupy składające się głównie z 5– i 6–latków. Każda sala przedszkolna będzie posiadała bezpośredni dostęp do łazienki. Łączna powierzchnia sanitariatów, z toaletą dla niepełnosprawnych, wyniesie ok. 27 m2. Przedszkolaki będą mogły również korzystać z własnej szatni zlokalizowanej zaraz za wejściem do nowego budynku.

Ponadto wykonawca przebuduje istniejące chodniki, ścieżki i drogi dojazdowe w obrębie nowego przedszkola. Dzięki temu powstanie między innymi wewnętrzna droga pożarowa oraz nowe miejsca parkingowe – o łącznej powierzchni utwardzenia około 950m2. Zagospodarowanie terenu obejmie również wykonanie ogrodzonego placu zabaw o nawierzchni syntetycznej o pow. ok. 300m2, który zostanie wyposażony w urządzenia rekreacyjno-edukacyjne. Na czas prac budowlanych powstanie droga dojazdowa do istniejącego asfaltowego boiska, które tymczasowo posłuży za parking.

Wykonawcę poznamy prawdopodobnie jeszcze w listopadzie br. Projekt umowy zakłada, że cała inwestycja zakończy się do 15 grudnia 2017 r. Przedsięwzięcie otrzymało wstępną gwarancję dofinansowania unijnego w kwocie ponad 1 mln zł.

Rozbudowa szkoły o osobny budynek przedszkola przyniesie korzyści nie tylko samym dzieciom i nauczycielom, którzy będą mogli się bawić, uczyć i pracować w lepszych warunkach. Przeniesienie grup przedszkolnych ze szkoły pozwoli także na przyjęcie większej ilości uczniów do podstawówki, co jest ważne zwłaszcza w kontekście zbliżającej się reformy, która przywróci klasy 7 i 8.

 

 

źródło: www.psary.pl

Partnerzy