ZAWIERCIE – Noc Agentów w Łazach

31.10.2016, 9:31

W dniach 29-30 października odbyła się w Łazach „VIII Noc Agentów”. Jest to harcerska gra miejska organizowana co roku w ostatni weekend października przez 1 Grunwaldzką Drużynę Harcerską „Amonit”. Drużyny, biorące udział w Nocy Agentów, mają za zadanie rozwiązać wiele zagadek i wskazówek, aby ostatecznie odnaleźć Sygnet Zawiszy Czarnego, który jest nagrodą przechodnią – zwycięska ekipa otrzymuje go na rok. W trakcie gry harcerze poznają historię Łaz, która okazuje się być bardzo bogatą i zaskakującą.
W tym roku udział w Nocy Agentów wzięło 130 harcerzy z województwa śląskiego. Fabuła opierała się głównie na życiorysie hrabiego Michała Poleskiego oraz na jego powiązaniu z historią Łaz. W trakcie gry uczestnicy mieli okazję odwiedzić wiele ciekawych, ale także zapomnianych miejsc w mieście. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych Sygnet został odnaleziony i w tym roku trafił w ręce 69 Harcerskiej Drużyny Turystycznej z Zawiercia.
Noc Agentów była poprzedzona kilkoma miesiącami pracy nad wiadomościami historycznymi oraz fabułą gry. Dzięki temu sami organizatorzy – harcerze z Łaz – mogli poszerzyć wiedzę na temat swojej małej ojczyzny. W tym roku naszą pracę śledzić można było na fanpage’u 1 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Amonit” na Facebook’u, gdzie zamieszczane były m.in. ciekawostki na temat naszej miejscowości.

tekst i zdjęcia:Karolina Kurek

Partnerzy