PSARY – Nowe siłownie terenowe dla mieszkańców gminy

14.11.2016, 11:10

Zakończono budowę dwóch siłowni zewnętrznych: w Psarach przy ul. Kamiennej oraz w Strzyżowicach w sąsiedztwie ul. Szosowej. Z kolei w Preczowie zainstalowano nowe urządzenia przy istniejącej siłowni.

Siłownia zewnętrzna w Psarach powstała na kompleksie sportowym, usytuowanym przy Ośrodku Pomocy Społecznej, a siłownia w Strzyżowicach obok tamtejszej remizy, nieopodal istniejącego placu zabaw. W obu miejscach miejscu wykonano nawierzchnię z kostki betonowej i zamontowano 5 przyrządów do ćwiczeń. Dodatkowo w Strzyżowicach obiekt połączono z istniejącym chodnikiem, ogrodzono i oświetlono. Z kolei w Preczowie do istniejącej siłowni zewnętrznej dobudowano 6 podwójnych urządzeń, a także utwardzono terenu pod nimi. Warto przypomnieć, iż pod koniec sierpnia zakończono prace, związane z budową podobnej siłowni przy szkole w Malinowicach.

To jednak nie koniec tego typu inwestycji w gminie Psary w tym roku. Bowiem kolejne miejsce do ćwiczeń siłowych na świeżym powietrzu powstanie już wkrótce na terenie przylegającym do budynku szkoły podstawowej w Sarnowie, obok istniejącego placu zabaw. Pojawi się tam 5 podwójnych przyrządów oraz stolik do gry w szachy. Nawierzchnia zostanie wyłożona kostką betonową. W planach jest również utwardzenie placu postojowego między ul. Szkolną i budynkiem sali gimnastycznej. Według zapewnień firmy ,,GRUMIX” roboty zostaną zakończone w terminie umownym tj. do końca listopada br.

źródło: www.psary.pl

Partnerzy