ZAWIERCIE – Darmowa sterylizacja zwierząt

25.11.2016, 17:48

W Zawierciu trwa darmowa akcja sterylizacji kotek i suk. Można również za darmo zaczipować psa.

Zachęcamy posiadaczami czworonogów, do skorzystania z bezpłatnej akcji sterylizacji zwierząt domowych tj. suk i kotek, których właścicielami są mieszkańcy Zawiercia.  Działania te mają na celu  ograniczenie ilości niechcianych zwierząt, które są porzucane i trafiają na ulice lub do schroniska. Z bezpłatnej akcji mogą skorzystać właściciele psów i kotów, którzy mieszkają i utrzymują swoje zwierzęta w Zawierciu.

Z zabiegu można skorzystać w zakładzie leczniczym dla zwierząt: Przychodnia Weterynaryjna S.C. Jerzy Dorenda, Piotr Lorek z siedzibą przy ulicy Senatorskiej 34,  42 – 400 Zawiercie Akcja trwa do 15 grudnia 2016 roku. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Właścicielom psów przypominamy, że do  21 grudnia 2016 roku trwa kolejna edycja darmowego czipowania psów. Akcja przeznaczona dla jest dla czworonogów, których właścicielami są mieszkańcy Gminy Zawiercie.

Psy można elektronicznie oznakować w dwóch lecznicach weterynaryjnyc

Dzięki czipowi łatwo będzie ustalić właściciela zwierzęcia, gdy ten uciekanie lub zostanie skradziony. Lekarze weterynarii, Straż Miejska oraz schroniska wyposażone są w urządzenia, dzięki którym można odczytać unikalny 15-cyfrowy numer mikroczipa, a przez to odnaleźć właściciela psa.

Gabinety weterynaryjne, w których można bezpłatnie oznakować psa:

– Przychodnia weterynaryjna „BUFFY” s. c. Marek Wystrychowski, Magdalena Starszyk, Daniel Starszyk, ul Oświatowa 18, 42-400 Zawiercie;

– Gabinet weterynaryjny „IUVO” lek. wet. Anna Apoznańska, ul. Blanowska 25B, 42-400 Zawiercie.

h na terenie Zawiercia. Sam zabieg jest bezbolesny. Mikroczip zostaje wprowadzony przez lekarza weterynarii pod skórę, w okolicę karku lub między łopatkami za pomocą specjalnego aplikatora. Zabieg jest prosty i przypomina zastrzyk.

źródło: www.zawiercie.eu

Partnerzy