ZAWIERCIE – Jechał na gazie

09.12.2016, 20:00

Do zdarzenia doszło w Porębie na ul. Wyzwolenia.

Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, jadąc drogą krajową nr 78, zauważył jak kierujący osobówką zjechał na pobocze, wyszedł z pojazdu i nagle złapał się za klatkę piersiową. Mężczyzna bez chwili wahania zatrzymał swój pojazd, aby udzielić pomocy potrzebującemu.

Okazało się jednak, że kierujący oplem jej nie potrzebuje. Jego zachowanie i charakterystyczna woń wskazywała, że wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna swoje spostrzeżenia przekazał telefonicznie dyżurnemu zawierciańskiej policji. Najbliżej tego miejsca byli dzielnicowi. Po śladach zostawionych na śniegu szybko zlokalizowali uciekiniera, ukrytego w zaroślach. 54-letni mężczyzna obiecał policjantom 2 tys. łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Ostrzeżenia, że za proponowanie łapówki grozi mu surowa kara, nie przyniosły skutku. Nadal był stanowczy i nieustępliwy. Podwyższył nawet kwotę do 3 tys złotych.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Wczoraj wieczorem usłyszał zarzuty. Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli jego samochód. Teraz odpowie zarówno za jazdę po pijanemu, jak i za próbę wręczenia łapówki.

źródło: www.slaskapolicja.gov.pl

 

Partnerzy