ZAWIERCIE – „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”

16.12.2016, 16:08

Ruszyła akcja „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”. Będzie ona realizowana od 10 do 21 grudnia we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Od 10 do 21 grudnia 2016 roku realizowane będą działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”, której celem jest uwrażliwienie uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów jako istotny element bezpieczeństwa na drodze. Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. W dniach 10 i 17 grudnia kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach. Użytkownicy aplikacji „Yanosik” będąc w pobliżu takiego punktu otrzymają SMS-a o treści: „darmowe sprawdzanie świateł – zobacz gdzie”.
W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zawierciańska drogówka zaprasza wszystkich kierowców do sprawdzenia oświetlenia w swoich pojazdach. W powiecie zawierciańskim udział w tej akcji zadeklarowała też dyrekcja Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 24A. Już jutro oraz w następną sobotę w godz. od 7.00 do 14.00 właściciele pojazdów będą tam mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła.

źródło: www.slaskapolicja.gov.pl

Partnerzy