ZAWIERCIE – Wystawa „Po drugiej stronie lustra”

21.02.2017, 20:55

Od wczoraj w Hotelu Przyjaznym Fotografii w Hotel Fajkier Wellness & SPA można oglądać wystawę Ambasadora firmy Olympus Piotra Stósa.

Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z wód otaczających Europę, Afrykę, Azję i Amerykę Południową. Zostały wykonane w trakcie wypraw nurkowych prowadzonych przez autora, a zorganizowanych przez centrum nurkowe „NAUTICA” z Krakowa.
PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA to tytuł wystawy. Piotr z wykształcenia hydrobiolog, absolwent Wydziału BiNoZ Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z nurkowaniem i fotografią podwodną związany od roku 1986. Wychowanek Akademickiego Klubu Podwodnego „Krab” w Krakowie. Instruktor nurkowania i fotografii podwodnej.

Współzałożyciel centrum nurkowego „Nautica”, działającego od 1998 roku. Nurkował na Malediwach, Karaibach, Mauritiusie, Galapagos, w Indonezji, Tajlandii, Malezji, Egipcie, Rosji, Hiszpanii, Włoszech i w Chorwacji. Jego fotografie podwodne można spotkać w czasopismach ilustrowanych, folderach, kalendarzach, plakatach i na stronach internetowych.
Piotra można słuchać godzinami, jest tak oddany pasji i czuć to było w wypowiedziach i historii każdego ze zdjęć. Po otwarciu wystawy uczestnicy udali się do Sali Konferencyjnej, gdzie już na spotkaniu autorskim Piotr opowiedział o latach pracy i 20 letnim doświadczeniu podwodnym. Pytaniom nie było końca, nic dziwnego bo ten wspaniały nieznany świat dla nas nie nurkujących powoduje niesamowitą ciekawość. Jeśli chcielibyście spojrzeć choć przez chwilę oczami Piotra to macie szansę przez jeszcze miesiąc w Hotelu Fajkier w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej można podziwiać wspaniale merytorycznie i edukacyjnie przygotowaną wystawę  składającą się z 36 tryptyków . Spotkanie odbyło pod Patronatem lokalnego Fotoklubu Jurassic Photo Team.
Partnerzy