ZAWIERCIE – Kolej do Tarnowskich Gór

23.02.2017, 20:41

Dzisiaj na hali OSiR przy ul. Moniuszki odbyło się spotkanie z przedstawicielami Kolei Śląskich, na którym poruszono temat budowy nowej trasy prowadzącej do Tarnowskich Gór.
Trasa kolejowa będzie przebiegać przez obszary gmin: Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie,Świerklaniec, Ożarowice, Mierzęcice , Siewierz, Poręba, Łazy, Zawiercie.
Radny Rady Miejskiej Michał Szota zadał pytanie, gdzie będzie znajdował się peron przy lotnisku. Według ustaleń ma on się znajdować 200 metrów od hali odpraw.
Zapytano także o to, jak będzie wyglądał przejazd przy Obrońców Poczty Gdańskiej? Prawdopodobnie będą tam  rogatki z możliwością zamontowania czujników, które same będą się zamykać lub informować maszynistę, jeżeli znajdzie się na torach przeszkoda aby mógł wyhamować do 20km a jeżeli przeszkoda będzie zagrażać, to nawet i do 0 km.
Peron 4, według ustaleń będzie usunięty, a na jego miejscu stanie parking samochodowy.
Jak mówi zarząd kolei przejazd może zostać stworzony tylko na drogach krajowych, tylko w nadzwyczajnych sytuacjach takie przejazdy powstają na drogach prywatnych, ponieważ wtedy za bezpieczeństwo odpowiada właściciel tejże drogi.
W planach jest również mała architektura peronu, a mianowicie ma powstać ogrzewanie, które ogrzeje podróżnych podczas krótkiego oczekiwania na pociąg.
Planowany koniec inwestycji jest datowany na grudzień 2020 roku.
Jakiekolwiek pytania bądź wnioski prosimy przesyłać do 15 marca na adres 182@plk-sa.pl

Partnerzy