ZAWIERCIE – Policja szkoli dzieci

08.04.2017, 14:57

Zawierciańska policja prowadzi szereg działań profilaktycznych. Wśród nich duża część skierowana jest do najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. I to właśnie z nimi spotkali się policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Mundurowi wskazywali bezpieczne zachowania w kontakcie z nieznajomymi osobami. Mówili o bezpieczeństwie i o udzielaniu pierwszej pomocy.

To nie pierwsze tego rodzaju działanie zawierciańskich policjantów. Już kilkukrotnie w ostatnim czasie spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu zawierciańskiego. Tym razem odwiedzili uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu. Mundurowi wskazali na poprawne postawy w kontakcie z nieznajomą osobą, dzięki którym można uniknąć niebezpieczeństwa. Mówili również o tym, co należy zrobić, gdy dziecko zagubi się w nieznanym mu miejscu. W trakcie spotkania funkcjonariusze podkreślali też, jak ważna jest pomoc drugiej osobie. Wspólnie z uczniami przypomnieli numery telefonów alarmowych, podnosząc temat poprawnego ich wykorzystania. Przedstawiono inscenizacje sytuacji wzywania pomocy poprzez numer alarmowy 112, w które ochoczo włączyły się dzieci. Ponadto omówiono podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, które uczniowie mogli przećwiczyć na fantomie.

Miejmy nadzieję, że przekazana wiedza będzie dla tych młodych ludzi tylko i wyłącznie teorią i że nie będzie musiała być wykorzystana przez w życiu.

źródło: www.slaska.policja.gov.pl

 

Partnerzy