ŁAZY – Igrzyska Sportowe Seniorów

10.05.2017, 19:23

Łazy 27.05.2017 r. po raz dziewiąty zamienią się w WIOSKĘ OLIMPIJSKĄ SENIORÓW.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach wraz z Gminą Łazy, OSiR, MOK i Parkiem Wodnym „Jura” jest organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”.

Olimpiada organizowana przez grupę zapaleńców pracujących setki godzin w wolontariacie jest w pełni profesjonalna. Posiada opatentowane logo, flagę, hymn, płomień przywieziony z Olimpii przez studentów UTW Łazy oraz opracowany przez AWF Katowice i sztab olimpijski Regulamin Zawodów dokładnie opisujący dyscypliny sportowe, sposób przeprowadzenia zawodów, kryteria oceniania. Zawody sędziowane są przez profesjonalnych sędziów, w tym specjalistów z AWF Katowice.

Nad bezpieczeństwem zawodów czuwają wyszkolone służby ochrony, medyczno- sanitarne, GOPR, WOPR, Policja i Straż.

Nasza Olimpiada jest największą imprezą sportową seniorów na Śląsku, w Polsce i Europie.

Igrzyska sportowe seniorów odbędą się 27 maja 2017 r.

Na Olimpiadzie nie ma przegranych – wszyscy są zwycięzcami. Zwyciężają z upływającym czasem, z własnymi słabościami, stereotypami, nudą, złym samopoczuciem i wieloma chorobami. Zachowując starożytne tradycje koronacji zwycięzców, gałązki oliwne zastępujemy złotymi medalami, które zostaną wręczone wszystkim zawodnikom biorącym udział w zawodach. Dodatkowo zdobywcom pierwszych trzech miejsc zostaną uroczyście wręczone medale i nagrody od sponsorów.

Zawodnicy wystartują w dziesięciu dyscyplinach m.in. zawody pływackie, zawody lekkoatletyczne, strzelectwo, łucznictwo, tenis stołowy, turniej szachowy, przełaje rowerowe, turniej brydżowy, kajakarstwo – w podziale na płeć i grupy wiekowe: 50+, 60+, 70+, i 80+.

Zapraszamy do kibicowania zawodnikom oraz udziału w imprezach towarzyszących.

 

Partnerzy