ZAWIERCIE – Przedstawiciele Straży Miejskiej w Przedszkolu nr 2 w Zawierciu

27.10.2017, 18:02

Dnia 26.10.2017 r w Przedszkolu Nr 2 im. Misia Uszatka odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej w Zawierciu.

Strażnicy ubrani w mundury służbowe wyjaśniali i przypominali przedszkolakom przepisy ruchu drogowego. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zabawy na stworzonym małym miasteczku ruchu drogowego, dzięki czemu jeszcze lepiej utrwaliły obowiązujące przepisy. W trakcie spotkania z naszymi gośćmi nie zabrakło również miejsca na poruszenie ważnego tematu- zagrożenia, jakie spotykają dzieci. Panowie strażnicy omówili jak powinny zachować się dzieci  podczas zaczepiania przez osoby obce, jak mają zachować się  w kontakcie z obcym psem lub kotem . Tematyka spotkania dotykała spraw bardzo poważnych, jednak była przedstawiona w sposób dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym.
            Na zakończenie dzieci odwiedził najgrzeczniejszy kot świata „WARCIK”, który pilnuje porządku w powiecie zawierciańskim i pomaga strażnikom miejskim w ich codziennej pracy. Wszystkie dzieci miały możliwość przywitania, przytulenia się z kotkiem oraz wykonania pamiątkowego zdjęcia.

Partnerzy