ZAWIERCIE – Świąteczna zbiórka żywności

30.11.2017, 15:27

Świąteczna zbiórka żywności.

Zbiórka organizowana wraz z Bankiem Żywności w Częstochowie.
Już od najbliższego piątku naszych wolontariuszy będzie można znaleźć w:

Biedronka na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej

Lidl

Tesco

Codziennie od piątku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 20:00
Zebrane dary będą przekazane rodzinom i osobom znajdującym się w ciężkiej sytuacji z terenu Zawiercia i powiatu zawierciańskiego.
Otrzymanie paczki możliwe tylko i wyłącznie po wypełnieniu odpowiednich dokumentów dostępnych w naszym biurze na ul. Marszałkowskiej 2.
Każdy wniosek o paczkę jest sprawdzany by pomoc dotarła do osób najbardziej potrzebujących wsparcia.

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji.
Żywność można przekazać do koszy znajdujących się w wyżej wymienionych sklepach, zawsze za kasami lub dostarczyć do biura naszego stowarzyszenia.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. Telefonu 518-169-810.
Nasi wolontariusze to głównie młodzież z zawierciańskich szkół. Koordynatorem akcji jest prezes stowarzyszenia Danuta Nowacka
Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w akcji.
Podarujmy wspólnie trochę uśmiechu i nadziei na lepsze jutro dla naszych podopiecznych.

Pozostałe:
ZAWIERCIE – Wymuszenie pierwszeństwa przez ciągnik rolniczy

W poniedziałek, 12 listopada w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka doszło do zderzenia ciągnika rolniczego, samochodu osobowego i karetki pogotowia. Kierujący traktorem, nie posiadał prawa jazdy. 

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Do szpitala przewieziona została pasażerka hyundaia wraz z mężczyzną, który w chwili zdarzenia siedział na przypiętym do ciągnika wozie. Po opatrzeniu ran, oboje zostali wypisani do domu. Chociaż nikt nie doznał dużych obrażeń, sprawą traktorzysty zajmie się sąd. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Traktorzysta wjechał na ruchliwą drogę wymuszając pierwszeństwo przejazdu 28-letniej kobiecie kierującej osobowym hyundaiem. Następnie w jej pojazd uderzyła jadąca z tyłu karetka pogotowia. Na jej pokładzie nie było żadnych pacjentów. W czasie zderzenia karetka nie używała sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomiędzy pojazdy wbiło się duże koło oderwane od traktora.

– pisze Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Partnerzy