ZAWIERCIE – Odjazdowy Bibliotekarz 2018

19.06.2018, 14:28

Słoneczna aura i dobry humor towarzyszył uczestnikom tegorocznego rajdu rowerowego z Zawiercia do Skarżyc. W tym roku Odjazdowy Bibliotekarz, który odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zawiercia, cieszył się bardzo dużą popularnością. Na start rajdu zgłosili się pasjonaci rowerowych wycieczek, pięknych widoków i malowniczych uroków Jury. Z władz miasta uczestników rajdu przywitał zastępca prezydenta miasta Marek Borowik.

Rajd obejmował trasę z Pałacyku Szymańskiego w Zawierciu do remizy strażackiej w Skarżycach. Rowerzyści jechali przez Rudniki, Blanowice, Pomrożyce i malowniczym szlakiem do Skarżyc. Wszyscy bezpiecznie dotarli na metę. Tam czekało na uczestników wiele atrakcji. Pieczenie kiełbasek, delektowanie się prawdziwie swojskim smalcem z ogórkiem, dodało uczestnikom siły na dalsze konkurencje sportowe. Tradycyjna zabawa z bombą i rozmaitymi zagadkami, zgromadziła ludzi, którzy mogli wykazać się refleksem. Prawdziwym wyzwaniem okazały się krzyżówki o tematyce rowerowej. Zacięta rywalizacja wyłoniła zwycięzców. Dużo zabawy i humoru dostarczyły kalambury oraz loteria fantowa. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową rzecz.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie, za zaangażowanie, dobry humor, bezproblemową wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok!

Pozostałe:
ZAWIERCIE – Wymuszenie pierwszeństwa przez ciągnik rolniczy

W poniedziałek, 12 listopada w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka doszło do zderzenia ciągnika rolniczego, samochodu osobowego i karetki pogotowia. Kierujący traktorem, nie posiadał prawa jazdy. 

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Do szpitala przewieziona została pasażerka hyundaia wraz z mężczyzną, który w chwili zdarzenia siedział na przypiętym do ciągnika wozie. Po opatrzeniu ran, oboje zostali wypisani do domu. Chociaż nikt nie doznał dużych obrażeń, sprawą traktorzysty zajmie się sąd. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Traktorzysta wjechał na ruchliwą drogę wymuszając pierwszeństwo przejazdu 28-letniej kobiecie kierującej osobowym hyundaiem. Następnie w jej pojazd uderzyła jadąca z tyłu karetka pogotowia. Na jej pokładzie nie było żadnych pacjentów. W czasie zderzenia karetka nie używała sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomiędzy pojazdy wbiło się duże koło oderwane od traktora.

– pisze Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Partnerzy