ZAWIERCIE – Zawierciański SOR bogatszy o przenośny RTG

22.06.2018, 11:13

„ Pracownia rentgenowska na kółkach” – tak w skrócie można opisać nowy nabytek zawierciańskiego SOR-u. Sprzęt o wartości prawie 470 tys zł. umożliwia szybsze i bardziej efektywne wykonywanie zdjęć rentgenowskich przy łóżkach pacjentów- zarówno tych, którzy mają ograniczoną możliwość poruszania się, jak i poważnie chorych, którzy nie mogą być przetransportowani do pracowni radiologicznej.
To kolejny zakup sformalizowany dzięki realizacji projektu pn. „Poprawa jakości świadczeń zdrowotnych poprzez doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Zawierciu” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (szczegóły: http://www.szpitalzawiercie.pl/projekt-doposazenie-sor.htm).
Jak już wcześniej informowaliśmy, do tej pory w ramach projektu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dostarczono: zautomatyzowany system do kompresji klatki piersiowej, monitor/defibrylator przeznaczony do zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych (ALS) oraz mobilny system do badań ekg.
Całkowita wartość projektu wynosi 799 700,00 zł- przy dofinansowaniu w wysokości 646 595,00 zł.

Partnerzy