REGION – Zaatakował policjantów nożem i siekierą

25.01.2019, 13:19

Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Koziegłów, który zaatakował interweniujących funkcjonariuszy siekierą i nożem. Wcześniej furiat wszczął domową awanturę i siekierą demolował mieszkanie.

Ta niezwykle groźna awantura wybuchła w mieszkaniu na ul. Opolskiej w Winownie. Z otrzymanego przez policjantów zgłoszenia wynikało, że awanturnik siekierą niszczy wszystko co napotka na swojej drodze. Krewni mężczyzny obawiali się o swoje życie.

Domownicy schronili się przed furiatem na strychu i tam oczekiwali na przyjazd policyjnego patrolu. Gdy po chwili mundurowi byli już na miejscu, drzwi do mieszkania otworzył znany im 25-latek, który trzymając w rękach siekierę i nóż, zaatakował interweniujących policjantów. Stróże prawa po krótkiej szamotaninie szybko obezwładnili agresora. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

– przekazują policjanci.

25-letniego furiata przewieziono do policyjnego aresztu. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Prokurator objął go policyjny dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Partnerzy