ZAWIERCIE – Sześć zgonów w trzy miesiące. Winne dopalacze?

08.02.2019, 15:39


Trzy miesiące i aż 6 zgonów spowodowanych najprawdopodobniej zażyciem dopalaczy. Śledczy czekają na wyniki badań, ale pewne jest że wszystkie spośród osób, które zmarły w ostatnim kwartale w powiecie zawierciańskim, były związane ze środowiskiem narkomanów. W mieście aż huczy od plotek, wśród mieszkańców krążą informacje, że zgonów było więcej. Policja dementuje te doniesienia.

Z problem dopalaczy zmagają się również lekarze zawierciańskiego szpitala. Tylko w ostatni czasie leczone były tam 3 osoby, które spożyły te śmiertelnie niebezpieczne substancje. Rzecznik  szpitala podkreślał jak trudne jest leczenie pacjentów, którzy zażyli dopalacze.

Policjanci zatrzymali już dwie osoby podejrzane o handel dopalaczami , pierwszą z nich jest 27-letnia kobieta. W sprawie zatrzymano również 23 latka, funkcjonariusze apelują o pomoc do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Na najbliższą sobotę w Zawierciu zaplanowano manifestację „Powiedz STOP dopalaczom”. Jej uczestnicy spotkają się na ul Stary Rynek 4 i przejdą pod Komendę Powiatową Policji. Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00.

Partnerzy