ZAWIERCIE – Pobiegli dla Żołnierzy Wyklętych

04.03.2019, 9:15

W minioną niedzielę w Zawierciu na stracie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. stawiło się około 190 osób. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Zawierciańska Inicjatywa Narodowa, honorowy patronat na imprezą objął prezydent miasta Łukasz Konarski.


Fot: UM w Zawierciu

Uczestnicy biegu rywalizowali na dwóch dystansach: 1963 m oraz 10 km. Najszybszym mężczyzną na 10 kilometrowej trasie był Dawid Miara, wśród kobiet triumfowała Monika Chrobasik. Jakub Borek był bezkonkurencyjny w rywalizacji młodszych uczestników na tym odcinku.

Na dystansie 1963 m w kategorii mężczyzn zwyciężył Michał Sawicki, wśród kobiet pierwszy czas uzyskała Magdalena Weron, w grupie młodszych  biegaczy na tej odległości, zwyciężył Mateusz Grzegorczyk.

Podczas biegu przeprowadzono zbiórkę środków na rehabilitację zawiercianina Michała Mętlaka i dla Łukasza Rejewskiego. Puchary najlepszym zawodnikom wręczył prezydent Łukasz Konarski, który nawiązał między innymi do symboliki żołnierzy wyklętych.

To bardzo ważne, żeby przekazywać szczególnie młodzieży postawę patriotyczną. Jestem bardzo wdzięczny Wam za to, że działacie, angażując młodzież i mieszkańców.

– powiedział samorządowiec.

Partnerzy