ZAWIERCIE – KULTjURALNY Dzień Książki

26.04.2019, 15:28

Od czwartku, 24 kwietnia w Zawierciu trwa KULTjURALNY Dzień Książki, wydarzenie rozpoczęło się spotkaniem autorskim z Renatą Piątkowską Księgarni Edukacyjnej w Zawierciu oraz rozstrzygnięciem konkursu związanego z twórczością autorki. W godzinach popołudniowych czytelnicy po raz kolejny mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim oraz warsztatach plastycznych. Tym razem gościem była z Anna Kaszuba-Dębska.

Fot: Księgarnia Edukacyjna w Zawierciu

Obchody Dnia Książki zostały zaplanowane na dwa dni. W piątek impreza wystartowała wraz z przemarszem literackiego orszaku po ulicach miasta. Korowód wyruszył spod Księgarni Edukacyjnej w Zawierciu i dotarł aż do Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Szymańskiego 2 w Zawierciu, następnie w parku miejskim rozpoczęła się literacka gra miejska „CZYtam książki”. Zwieńczeniem wydarzenia będzie spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem w Księgarni Edukacyjne, jego początek zaplanowano na 16:30.

Organizatorem wydarzenia jest  Fundacja Kultjura oraz Księgarnia Edukacyjna w Zawierciu. Projekt współfinansowany przez Gminę Zawiercie.

Partnerzy