REGION – Odnaleziono matkę martwego noworodka

07.05.2019, 14:43

Funkcjonariusze zawierciańskiej komendy dotarli do nastolatki, która najprawdopodobniej jest matką martwego dziecka porzuconego rzece Krztynia w Grabcu. Ciało noworodka zostało odnalezione 1 maja. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie wszczęła śledztwo w sprawie dzieciobójstwa.

Fot: KPP w Zawierciu

Matką zmarłego noworodka okazała się  17-latka, która mieszka w małej miejscowości w powiecie zawierciańskim. Jak przekazują policjanci dziewczyna przyznała się do zarzucanego jej czynu. Prokuratura zleciła sekcje zwłok, która pomoże ustalić przyczynę śmierci dziecka oraz badania DNA

Zawierciańscy policjanci zostali poinformowani przez personel jednej z placówek medycznych, że pod ich opiekę trafiła młoda dziewczyna, która wymagała pilnej pomocy medycznej. Jak się okazało, jej złe samopoczucie miało związek z utratą dużej ilości krwi. Przeprowadzone badanie lekarskie potwierdziło, że kilka dni wcześniej urodziła dziecko. Podjęte przez policjantów czynności wskazują, że może ona być matką porzuconego noworodka. Potwierdzą to jednak wyniki badań DNA.

-przekazuje nadkom.  Andrzej  Świeboda, oficer prasowy KPP w Zawierciu.

17-latka przebywa aktualnie pod opieką lekarzy. Dziewczyna nie chce jednak zdradzić co doprowadziło do tego wstrząsającego zdarzenia.  Pomocne w ustaleniu bezpośredniej przyczyny śmierci dziecka będą wyniki sekcji zwłok oraz przesłuchania osób z jej najbliższego otoczenia.

Partnerzy