REGION – PKW podała cząstkowe wyniki wyborów. Kto wygrał w regionie?

27.05.2019, 10:21

W niedziele, 26 maja, o godzinie 21.00 zamknięte zostały lokale wyborcze, a komisje przystąpiły do liczenia głosów. Z pierwszych nieoficjalnych informacji wynikało, że największym poparciem wyborcy obdarzyli Prawo i Sprawiedliwość, na drugiej lokacie znalazła się Koalicja Europejska. Jak wyniki wyborów kształtują się w powiatach: będzińskim, myszkowskim i zawierciańskim?

W powiecie będzińskim udział w wyborach wzięło ponad 54 tysiące osób. Największym zwycięzcą był tu KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI, który uzyskał – 44,26%. Drugą lokatę zajął KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ –  36,09%, na trzecim miejscu jest KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA – 8,79%.

Pozostałe komitety:
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY – 4,52%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’ – 3,63%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS –  1,51%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI – 1,19%

W powiecie myszkowskim do urn poszło ponad 24 tysiące osób. Najwięcej głosów oddano na  KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 54,26%, drugi był KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI, który uzyskał – 29,71 %, na trzecim miejscu jest KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA – 5,67 %.

Pozostałe komitety:

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY – 4,42%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’ – 3,86%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS – 1,09%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI – 1,00%

W powiecie zawierciańskim zagłosowało 42 375 osób. Największym wygranym jest tu KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 50,07%, drugą siłą jest KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI – 33,50%. Trzecie miejsce podobnie jak w innych powiatach zajął KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA – 5,49%.

Pozostałe komitety:
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY – 5,42%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15 – 3,32%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS – 1,20%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI – 1.01%

W niedzielnych wyborach Polacy wybrali  52 przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Według sondażowych wyników Prawo i Sprawiedliwość otrzyma 24 mandaty, Koalicja Europejska 22 mandaty, Wiosna Roberta Biedronia wprowadzi do PE 3 posłów, taką samą ilość eurodeputowanych do Brukseli wyśle Konfederacja.

Partnerzy