REGION – Areszt dla pedofila

29.05.2019, 15:39

Zgodnie z decyzją wydaną przez będziński sąd, 27-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, podejrzany o dokonanie innej czynności seksualnej wobec małoletnich, spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Jak przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Będzinie, pedofil zatrudniony był w akademii piłkarskiej jednego ze śląskich klubów jako trener młodszych piłkarzy.

FOT: KPP w Będzinie

27-latek został zatrzymany przez stróżów prawa w poniedziałek. Informacja o tym, że jeden z nastolatków mógł stać się ofiarą pedofila dotarło do będzińskich stróżów prawa od rodziców dziecka.

Rodzice składający zawiadomienie wskazali też mężczyznę, który miał dopuścić się tego przestępstwa. Jak się okazało 27-letni mężczyzna pracował w akademii piłkarskiej jednego ze śląskich klubów sportowych, gdzie miał bezpośredni kontakt ze swoimi ofiarami. Mężczyzna został zatrzymany w miniony poniedziałek popołudniu na terenie województwa lubelskiego. 

-wyjaśnia kom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie/

W trakcie wykonywanych pod nadzorem prokuratury czynności udało się ustalić kolejną ofiarę pedofila. Po raz pierwszy mężczyzna dopuścił się przestępstwa wobec małoletnich blisko dwa lata temu. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Partnerzy