ZAWIERCIE – Czy w powiecie odbędą się przedterminowe wybory?

29.05.2019, 11:45

Z końcem ubiegłego tygodnia w mediach pojawiła się informacja mówiąca o tym, że w powiecie zawierciańskim mogą zostać przeprowadzone przedterminowe wybory. Jak wyjaśniał nam radny Jarosław Kleszczewski przesłanką do przeprowadzenia nowych wyborów było nieterminowe powołanie 5 członka Zarządu Powiatu.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy starostę zawierciańskiego Gabriela Dorsa. Starosta wyjaśnił nam również skąd wynikało opóźnienie związane z powołaniem piątego członka zarządu.

Jak wynika z wyjaśnień Gabriela Dorsa pełny skład zarządu powołano więc przysłowiowym “rzutem na taśmę”. Z taką opinią nie zgadzają się jednak prawnicy, z którym sprawę konsultował Jarosław Kleszczewski.

Rzecznik wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska przekazuje, że po przeprowadzonej analizie stwierdzono, że Zarząd Powiatu Zawierciańskiego został wybrany w ustawowo przewidzianym terminie. Przewodniczący Zarządu Powiatu Zawierciańskiego Platformy Obywatelskiej RP informuje, że zostanie złożona prośba o prawne uzasadnienie takiej decyzji.

Partnerzy