ZAWIERCIE – Policjanci przejęli 350 porcji amfetaminy

17.07.2019, 13:41

W ostatnim czasie zawierciańscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn za posiadanie narkotyków. W toku postępowania śledczy zabezpieczyli sadzonki konopi indyjskich, marihuanę i kilkaset porcji amfetaminy. Wobec jednego z mężczyzn prokurator zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe w wysokości 2,5 tys złotych. Wszystkim zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia.

Fot: KPP w Zawierciu

Policyjny dozór i poręczenie majątkowe w wysokości 2,5 tys złotych zostało zastosowane wobec 27-letniego mieszkańca Zawiercia. Mundurowi znaleźli w jego mieszkaniu aż 350 porcji amfetaminy i niewielką ilość marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających.

Takie same zarzuty usłyszał zatrzymany w miniony piątek 26-letni zawiercianin. W swoim mieszkaniu ukrywał niewielką ilość amfetaminy. W sobotę zawierciańscy policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu 27-latka kilka sadzonek konopi indyjskich. Wczoraj wieczorem na ul. Broniewskiego został zatrzymany 32-letni mieszkaniec Zawiercia, który posiadał przy sobie marihuanę.

-wyjaśnia nadkom.  Andrzej  Świeboda, oficer prasowy KPP w Zawierciu.

Posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności, lub nawet do 10 lat w przypadku posiadania znacznej ilości takich substancji.

Partnerzy