ZAWIERCIE – Światowej sławy chirurg w Zawierciu

20.09.2019, 11:50

Światowej klasy chirurg objął stanowisko kierownika oddziału chirurgii w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Prof. Stanisław Czudek to pierwszy lekarz z tytułem profesorskim, który będzie leczyć i operować pacjentów zawierciańskiego szpitala.


Fot: Szpital Powiatowy w Zawierciu

Nowy kierownik oddziału chirurgii szpitala w Zawierciu zapowiada szereg zmian, począwszy od tych organizacyjnych aż po rozszerzenie oferowanych zabiegów laparoskopowych m.in. o rzadko wykonywane w Polsce zabiegi jelita grubego w tej technice.

Z powodzeniem możemy wykonywać na oddziale w Zawierciu nawet bardzo zaawansowane zabiegi małoinwazyjne. Obok standardowych, takich jak operacja laparoskopowa pęcherzyka żółciowego czy wyrostka robaczkowego na ostro, możemy zaoferować pacjentom tę metodę również w przypadku m.in. guzów wątroby, nowotworów jelita grubego czy leczenia refluksu żołądkowo-przełykowego.

– wymienia prof. Czudek.

Plany prof Czudka są ambitne, chirurg chce by w ciągu roku Zawiercie stało się wiodącym ośrodkiem w Polsce, jeżeli chodzi o operacje laparoskopowe.

Jak czytamy na stronie zawierciańskiego szpitala: „Profesor Stanisław Czudek posiada specjalizacje pierwszego i drugiego stopnia z chirurgii oraz specjalizację z onkochirurgii, w ramach której operuje głównie guzy jelita grubego, wątroby oraz trzustki. Zdobywał doświadczenie w najbardziej renomowanych klinikach w Europie i na świecie. Od 30 lat wykonuje operacje pokazowe w Polsce i za granicą. Jako jeden z najlepszych chirurgów małoinwazyjnych został członkiem elitarnego zespołu stu lekarzy z całego świata wybranych przez NASA do ewentualnego operowania na odległość astronautów. Profesor brał również udział w misjach chirurgicznych do krajów trzeciego świata. Był pierwszym lekarzem, który przeprowadził zabieg laparoskopowy w Afryce.”

Partnerzy