REGION – Pijany policjant prowadził samochód

15.10.2019, 15:23

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu otrzymał wczoraj informację o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego w Łazach. Jak się okazało kierującym był funkcjonariusz zawierciańskiej komendy.

Funkcjonariuszowi pobrano krew do badań i zatrzymano go w policyjnym areszcie. Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu zawiesił zatrzymanego policjanta w czynnościach służbowych oraz wszczął wobec niego postępowanie zmierzające do zwolnienia go ze służby.

Wczoraj około 16.40, dyżurny zawierciańskiej komendy otrzymał informację o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego na ul. Szkolnej w Łazach. Kierowca volkswagena jechał całą szerokością jezdni. Okazało się że jest to 40-letni policjant, pracujący w komendzie w Zawierciu, przebywający od kilku dni na tzw. „wolnym”. Na miejscu zdarzenia obecny był prokurator. Funkcjonariuszowi pobrano mu krew do badań i zatrzymano w policyjnym areszcie. Zatrzymany funkcjonariusz to policjant Wydziału Kryminalnego zawierciańskiej komendy z 12 letnim stażem służby. Sporządzone materiały przekazano do dalszego prowadzenia prokuraturze.

-czytamy w policyjnym komunikacie.

Jak czytamy dalej „Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa w szeregach policji”. Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu zaznacza, że każda tego typu sytuacja będzie od razu badana, a sprawcy mogą spodziewać się surowych konsekwencji.

Partnerzy