REGION – Pijany kierowca osobówki zderzył się z ciężarówką

23.10.2019, 15:32

We wtorek, 22 października około godziny 17.40 na drodze krajowej nr 78 w Zawadzie Pilickiej doszło do wypadku z udziałem pijanego kierowcy. Sprawcą wypadku był 64-letni mężczyzna kierujący oplem corsa. 

Fot: KPP w Zawierciu

Będący na podwójnym gazie 64-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżająca z przeciwka ciężarówkę. Rannego przetransportowano do szpitala. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. To jednak nie koniec przewinień pijanego kierowcy, bowiem osobówka 64-latka nie posiadała ważnych badań technicznych.

Kierowca ciężarowego volvo, w którego uderzył kompletnie pijany kierowca opla, był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i sporządzili niezbędną dokumentację. Zatrzymali też dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów. Teraz śledczy dokładnie wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Przypomnijmy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela, co wiąże się z pokryciem z własnej kieszeni spowodowanych przez siebie szkód.

Partnerzy