ZAWIERCIE – Policjanci uratowali kobietę z płonącego domu

28.10.2019, 14:55

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu uratowali kobietę uwięzioną w płonącym domu. Zawierciańscy policjanci jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia i wyważając drzwi wyprowadzili 64-letnią kobietę z domu objętego pożarem.

Fot: KPP w Zawierciu

Do zdarzenia doszło w piątek na chwilę przed 23.00 na ul. Ogrodowej w Zawierciu. Dzięki szybkiej reakcji st. sierż. Marcina Ostrowskiego i st. sierż. Grzegorza Dudka, tym razem nie doszło do tragedii.

Patrol z wydziału prewencji otrzymał informację o pożarze i jako pierwszy dotarł na miejsce zdarzenia. Przed budynkiem, z którego wydobywały się już kilkumetrowe słupy ognia stała grupa osób, która krzyczała, że w środku jest kobieta. Policjanci bez chwili wahania wyważyli drzwi i weszli do zadymionych pomieszczeń. Po chwili wyprowadzili z domu zdezorientowaną 64-letnią mieszkankę. Sprawdzili także, czy w budynku nie pozostały inne osoby.

-czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Do czasu przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusze udzielili uratowanej kobiecie schronienia w policyjnym radiowozie. Pożar ugasili strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Teraz śledczy z biegłym z zakresu pożarnictwa będą ustalać przyczynę tego pożaru.

Partnerzy