ZAWIERCIE -Trzech 19-latków zginęło w wypadku

05.11.2019, 8:39


Czarna seria na drogach regionu trwa. W minionym tygodniu na trasie S1 zginęły dwie osoby, 2 listopada w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych W Sławkowie śmierć ponieśli: 70-letnia pasażerka toyoty oraz 46-letni kierowca BMW. W poniedziałek, 4 listopada w Zawierciu na drodze pomiędzy dzielnicą Piecki a Skarżyce zginęło trzech 19-latków z Kroczyc.

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Do wypadku pobliżu Skarżyc doszło około godziny 15.00. Samochód, którym jechali nastolatkowie, zderzył się z cysterną. Na miejsce wypadku wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwie osoby były zakleszczone w zniszczonym pojeździe. Żadnego z trzech poszkodowanych nie udało się uratować.

Według wstępnych ustaleń policjantów kierowca osobowego seata na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i przejechał na przeciwny pas ruchu uderzając w nadjeżdżającą ciężarówkę. Dwaj nastolatkowie zginęli na miejscu. Trzeci był reanimowany. Niestety bezskutecznie. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Prowadzone przez prokuratora śledztwo wyjaśni przyczynę i okoliczności tego tragicznego wypadku.

-przekazują zawierciańscy policjanci.

Wypadek, w którym zginęli 19-latkowie był drugim do jakiego doszło na zawierciańskich drogach w poniedziałek. Trzy godziny wcześniej na DK78, naczepa jadącej w kierunku Kielc ciężarówki wpadła w poślizg i uderzyła w jadący z naprzeciwka pojazd dostawczy. W wyniku zderzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Partnerzy