MIERZĘCICE – Wieczór Rozśpiewanego Patriotyzmu

14.11.2019, 11:57

Słowa „Roty” autorstwa Marii Konopnickiej rozbrzmiały w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach.  Wspólnym odśpiewaniem najbardziej znanej w naszym kraju pieśni patriotycznej rozpoczął się tegoroczny Wieczór Pieśni „Rozśpiewany Patriotyzm”.

Inicjatywa organizacji wieczoru zrodziła się kilka lat temu. Patriotyczne spotkania muzyczne odbywały się początkowo w bibliotece, jednak zainteresowanie wydarzeniem stale rosło.

Przygotowania do organizacji koncertu oraz występ przed mierzęcicką publicznością jest dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 znakomitą lekcją patriotyzmu i szacunku do historii.

Tegoroczny wieczór składał się z dwóch części, w pierwszej z nich młodzież zaprezentowała utwory patriotyczne, wojskowe i partyzanckie. W drugiej części uczestnicy wspólnie odśpiewali utwory znanych polski wykonawców, takich jak Maryla Rodowicz, czy Skaldowie.

Tego wieczoru młodzi wykonawcy nie musieli długo namawiać publiczności do wspólnego śpiewania. Dzięki specjalnie przygotowanym śpiewnikom sala Gminnego Ośrodka Kultury wypełniła się pięknymi patriotycznymi dźwiękami.

Partnerzy