REGION – Podsumowanie roku 2019 – część I

09.01.2020, 14:59

Początek nowego roku kalendarzowego to najlepszy czas na podsumowanie tego co działo się w naszym regionie przez ostatnich 12 miesięcy. Niemal każdego dnia nasza ekipa podróżowała po gminach wchodzących w skład trzech powiatów by zaserwować Wam dawkę najważniejszych informacji z regionu. To dla Was uczestniczyliśmy w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, relacjonowaliśmy przebieg wielu inwestycji oraz podejmowaliśmy niełatwe tematy mówiące o ludzkich dramatach.

Pierwszy miesiąc 2019 roku tradycyjnie przywitał nas wydarzeniami kulturalno-społecznymi. Orszak Trzech Króli, Koncert Kolęd w Myszkowie, kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Koncert Noworoczny w Kroczycach, to eventy na których mogliście nas spotkać. Nie zabrakło tez sportowych emocji, a to za sprawą Gali Octagon No Mercy Jurassic fight II, która odbyła się w Zawierciu.

W lutym dzięki akcji Free Hugs pokazaliśmy Wam jak przyjemne może być przytulanie. Prezentując historię Karoliny Nowak z Będzina oraz Lenki Jałowiec z Zawiercia przypomnieliśmy jak ważna jest pomoc drugiej osobie. Zajęliśmy się także głośną sprawą związaną ze zgonami po zażyciu dopalaczy.

Marzec rozpoczęliśmy relacją z VI Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego. Zajęliśmy się także tematem rewitalizacji ulicy Marszałkowskiej w Zawierciu, relacjonowaliśmy dla Was otwarcie oczyszczalni ścieków w Kroczycach oraz nie zapomnieliśmy o palącym problemie smogu, obejmując patronat medialny nad Zagłębiowskim Okrągłym Stołem dla Czystego Powietrza.

W kwietniu jednym z najważniejszych tematów pojawiających się w mediach był trwający niemal przez cały miesiąc strajk nauczycieli. Ogromne wrażenie zrobiła na nas wielka akcja sprzątania Pogorii IV, w którą zaangażowały się setki osób. Z naszą kamerą odwiedziliśmy także fotografów na specjalnej sesji z Alpakami z Jury. Nie obyło się także bez wydarzeń sportowych, nasza ekipa pojawiła się m.in na Meczu Bokserskim w Myszkowie.

Maj tradycyjnie rozpoczęliśmy relacjami z obchodów Święta Konstytucji. Ze swoją kamerą odwiedziliśmy także gospodarstwo Ewelina i Sebastiana Stańczyków w Białej Błotnej w Gminie Kriczyce. Uczestniczyliśmy ponadto w siewierskim zlocie samochodów organizowanym pod hasłem „Do Siewierza jechał wóz” oraz dopingowaliśmy uczestników Siliesian Highland Maraton w Mierzęcicach.

Czerwiec przywitał nas słoneczną aurą i licznymi imprezami plenerowymi. W tym miesiącu relacjonowaliśmy dla Was Wizytę Majki Jeżowskiej w Bobrownikach z okazji Dnia Dziecka, wielką zabawę na Dniach Ziemi Siewierskiej, barwne Wianki w Kroczycach, kultowy Bieg Pięciu Stawów w Myszkowie oraz klimatyczny Bieg pod pochodniami w Rogoźniku zakończony koncertem Oberschlesien.

Już jutro zapraszamy Was na drugą cześć naszego podsumowania. W kolejnym materiale przedstawimy wam co w naszym regionie działo się w wakacje, jesienią oraz z początkiem zimy.

Partnerzy