REGION – Podsumowanie roku 2019 – część II

10.01.2020, 19:59


Tak jak zapowiadaliśmy zapraszamy Was do obejrzenia drugiej części naszego podsumowania 2019 roku. Tym razem przypomnimy co w naszym regionie wydarzyło się od lipca do grudnia.

W lipiec weszliśmy w iście imprezowym stylu, a to za sprawą relacji z Dni Bobrowniki, która pojawiła się naszej stronie z początkiem miesiąca. Na kolejną dawkę koncertowych wrażeń nie musieliście długo czekać bowiem w pierwszy weekend lipca bawiliśmy się wspólnie na Dniach Myszkowa. W tym słonecznym miesiącu pojawiliśmy się ponadto na na Zlocie Modelarskim w Bobrownikach oraz relacjonowaliśmy Turniej Rycerski w Siewierzu.

Sierpień upłynął nam pod znakiem imprez dożynkowych. Wakacje zakończyliśmy w koncertowym stylu na Dotyku Jury.

We wrześniu uczestniczyliśmy w Obchodach 80-lecia wybuchu II Wojny Światowej w Siewierzu, wybraliśmy się także na miłośnikami nornic walking na marsz z kijkami po Jurze i wzięliśmy udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Miesiąc zakończyliśmy przy dźwiękach legend polskiej muzyki w Bobrownikach.

Październik upłyną nam pod znakiem relacjonowania wydarzeń związanych ze sprzeciwem wobec budowy kopalni rud cynku i ołowiu w powiecie zawierciańskim. Zabraliśmy Was również na wycieczkę po oddanym do użytku Parku Miejskim w Siewierzu oraz przyglądaliśmy się testom autobusu elektrycznego w Zawierciu.

W listopadzie tradycyjnie relacjonowaliśmy dla Was uroczystości związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ponadto uczestniczyliśmy w Jubileuszu Teatru Fajtrant z Myszkowa.

Wśród najważniejszych grudniowych wydarzeń warto wspomnieć o podpisaniu aktu erekcyjnego budowy nowego przedszkola w Siewierzu oraz 100-urodzinach Mieszkanki Brudzowic. Jak to bywa w przedświątecznym okresie nie zabrakło u nas relacji ze adwentowych jarmarków i koncertów, które w magiczny sposób wprowadziły nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Rok 2019 był dla nas niezwykle pracowitym okresem, każdego dnia staraliśmy się informować was o najważniejszych wydarzeniach z naszego regionu. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone 12 miesięcy.

Partnerzy