ZAWIERCIE – Michał Masný przechodzi do BKS Visła Bydgoszcz

28.01.2020, 15:09

Na kilka dni przed zamknięciem okienka transferowego władze zarządów Aluron Virtu CMC Zawiercie SA i Łuczniczki Bydgoszcz SA i w porozumieniu z zainteresowanymi podjęły decyzję o wymianie rozgrywających.  W praktyce oznacza, że od dnia 27 stycznia 2020 roku Piotr Lipiński jest graczem zespołu Aluron Virtu CMC Zawiercie, a Michal Masný siatkarzem drużyny BKS Visła Bydgoszcz.


FOT: Biuro prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie / Łuczniczka Bydgoszcz

Miškinowi dziękujemy za półtora roku spędzone w żółto‑zielonych barwach i życzymy powodzenia w dalszej karierze, Piotra witamy w szeregach Jurajskich Rycerzy! Michal Masný trafił do Zawiercia przed sezonem 2018/2019 z Cuprum Lubin. Od razu, jako najbardziej doświadczony siatkarz w drużynie, został mianowany kapitanem Jurajskich Rycerzy. Znakomicie prowadził grę zespołu w fantastycznym sezonie, zakończonym udziałem w Final Four Pucharu Polski, 4. miejscem w PlusLidze i historycznym awansem do europejskich pucharów. W trakcie letniej przerwy Aluron Virtu CMC mocno zaangażował się w formalności dotyczące uzyskania polskiego obywatelstwa przez Miškina, a cała sprawa zakończyła się powodzeniem we wrześniu 2019 roku. Wskutek pozytywnej decyzji FIVB w grudniu Masný zmienił federację macierzystą na PZPS i w efekcie od tego momentu występuje w PlusLidze jako Polak.

– informuje klub na swojej stronie internetowej.

Jak informuje zawierciański klub „Michal Masný, mieszkający na stałe w Bydgoszczy i mający tam rodzinę, postanowił podjąć wyzwanie utrzymania plusligowej siatkówki w mieście, z którym jest tak silnie związany. Piotr Lipiński z niecierpliwością czeka na ponowną szansę rywalizacji w europejskich pucharach oraz możliwość walki o udział w play‑offach PlusLigi.”

Nowy rozgrywający Aluron Virtu CMC Zawiercie SA Piotr Lipiński to czterokrotny mistrz Polski, trzykrotny zdobywca Pucharu Polski, brązowy medalista Ligi Mistrzów, półfinalista Pucharu CEV. 38-krotny reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata w 2002 roku i mistrzostw Europy w 2003 roku.

Partnerzy