MIERZĘCICE – Otwarcie filii bibliotecznej w Mierzęcicach Osiedlu

24.02.2020, 12:39

To było duże wydarzenie dla wszystkich miłośników książek w Gminie Mierzęcice. 20 lutego symbolicznym przecięciem wstęgi i poświęceniem budynku zainaugurowano działalność budowanej przez ostanie miesiące Filii Bibliotecznej w Mierzęcicach Osiedlu. Nowoczesna placówka powierzchni ponad 400 m² zrobiła ogromne wrażenie na zaproszony na uroczystość gościach.

Mierzęciccy bibliotekarze rozpoczęli swoją pracę w nowym gmachu biblioteki już w pierwszych dniach lutego, w zaledwie kilkanaście dni od otwarcia obiektu dla mieszkańców bibliotekę odwiedzały setki czytelników. Zadowolenie i ogromny podziw na twarzach osób, które przybyły na otwarcie wybudowanej filii bibliotecznej jest najlepszym potwierdzeniem na to, że przeprowadzona inwestycja była strzałem w 10.|

Mieszkańcy sołectwa Mierzęcice Osiedle zauważają jak dużą rolę nowy gmach biblioteki, będzie mógł pełnić w integrowaniu społeczności lokalnej. Nowa Filia Biblioteczna to budynek idący z duchem czasu, w którym obok książki równie ważną rolę będą pełnić multimedia. Możemy być pewni, że Filia Biblioteki w Mierzęcicach Osiedlu stanie się ważnym miejsce na kulturalnej mapie gminy. W końcu dziś biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczania książek to także miejsce spotkań, rozwoju społecznego i przestrzeń do obcowania z muzyką i sztuką.

Partnerzy