I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu rekrutuje uczniów

10.06.2020, 10:55

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu

Żeromski doda Ci skrzydeł cz. 2

!!! Serdecznie zapraszamy !!!

Opublikowany przez I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu Piątek, 5 czerwca 2020

.
.
.
Niebawem rozpocznie się rekrutacja do szkół średnich. Ósmoklasiści stają przed trudnym wyborem, muszą podjąć decyzję dotyczącą swojej przyszłości edukacyjnej.
Nasza propozycja edukacyjna na rok obecny to cztery klasy a pięć różnorodnych profili, które pomogą Wam realizować plany i marzenia o kontynuowaniu nauki na uczelniach wyższych, są to :
klasa I A 1- humanistyczna z rozszerzonymi: językiem polskim, historią i WOS-em
klasa I A 2- humanistyczna – dwujęzyczna z rozszerzonymi: językiem polskim, historią i WOS-em
klasa I B- z rozszerzonymi: językiem angielskim, geografią, matematyką
klasa I C- z rozszerzonymi: matematyką, informatyką i fizyką
klasa I D- z rozszerzonymi: biologią i chemią
Uważamy, że dobra szkoła powinna się charakteryzować czterema fundamentalnymi zaletami, które nasze liceum posiada! Otóż;
1. Po pierwsze – uczy poprzez działanie, dzięki któremu zyskuje się samodzielność!
2. Po drugie – daje możliwości samorealizacji, a to czyni ludzi kreatywnymi!
3. Po trzecie – tworzy dobrą atmosferę, a w związku z tym zdobywa się u nas przyjaźnie na lata i poczucie przynależności do Rodziny Żeromiaków!
4. Wreszcie po czwarte – zapewnia bezpieczeństwo, dzięki zasadom, które wszyscy respektują, co pozwala czuć się akceptowanymi i szanowanymi!
A to tylko kilka, spośród licznych działań i przedsięwzięć, w których nasi uczniowie biorą udział, realizując się i kształtując w sobie wcześniej wymienione cechy, są to :
PROGRAM ERASMUS, ŻERMUN, BERMUN, WAWMUN, KATMUN WPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI PARTNERSKIMI – UJD, UŚ, ŚUM, UJ, POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA, REDAGOWANIE SZKOLNEJ GAZETY „STEFAN”,UDZIAŁ W WOLONTARIACIE, PCK, SZKOLNA GRUPA AMNESTY INTRNATIONAL, ETWINNING…
Praca nad tymi projektami, to oczywiście dodatkowe zadania, które należy wykonać, ale to również zdobywanie wiedzy w zupełnie innych okolicznościach niż na tradycyjnych lekcjach, to nauka języka obcego, to poznawanie innej kultury, próba zapoznania się z problemami, z jakimi boryka się świat! Czy można sobie wyobrazić lepsze wprowadzenie młodych ludzi w dorosłe życie? Przekonajcie się o tym sami! Podejmijcie dobrą i dojrzałą decyzję. Zapraszamy do obejrzenia naszego spotu reklamowego oraz prezentacji wychowawców na rok szkolny 2020/2021. Jesteśmy przekonani, że Żeromski doda Wam skrzydeł!:)

http://zeromski.szkola.pl/index.php

Chcesz poznać swojego przyszłego Wychowawcę ??? Obejrzyj film, a nie pożałujesz !!! #wychowawcy

Opublikowany przez I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu Wtorek, 9 czerwca 2020

Partnerzy