Zapowiedź Kroczyckich Wianków online

17.06.2020, 11:59

Tradycja związana z obchodami wiankowymi, bardzo mocno zakorzeniła się na Ziemi Kroczyckiej łącząc praktycznie wszystkie pokolenia. Ze względu na stan epidemiologiczny, impreza która gromadziła licznie mieszkańców Kroczyc oraz ukazywała turystom tradycje związane z Ziemią Kroczycką, w tym roku nie odbędzie się w tradycyjny sposób. Na szczęście dzięki nowoczesnej technologi, za sprawą Domu Kultury w Kroczycach, 24 czerwca będziemy mogli obejrzeć transmisje online przygotowaną specjalnie z okazji Nocy Świętojańskiej.

Kolorowe stroje i kwiaty, malowane panie i uśmiechnięci panowie, to tylko część tego, co będziemy mogli zobaczyć w transmisji przygotowanej przez Dom Kultury w Kroczycach we współpracy różnymi organizacjami z terenu Ziemi Kroczyckiej.

Przygotowanie takiego przedsięwzięcia wymaga zaangażowania wielu osób, nie tylko występujących przed kamerą, ale i takich, które bacznie czuwają nad całą choreografią .

W szeregach osób odpowiedzialnych za wizerunek całego przedsięwzięcia, nie zabrakło również osoby odpowiedzialnej za śpiewanie, która w czasach pandemii, również miała nie łatwe zadanie.

Partnerzy