Trwa budowa kanalizacji w Gminie Mierzęcice

12.07.2021, 9:37

Trwa budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej w Mierzęcicach.

Grzegorz Podlejski:
W chwili obecnej widzimy jest realizowana budowa inwestycji, no w tym roku największej za 3,5 miliona złotych. Jest to inwestycja związana z budową kanalizacji, jest to pierwszy etap ostatniego elementu składanki jaką zrobiliśmy w naszej gminie, po wykończeniu tego etapu zostanie nam tylko ulica Kolejowa z Osiedlem przy ulicy Kolejowej, gdzie będziemy musieli także dobudować kanalizację sanitarną. Jest to kanalizacja sanitarna, fragment, który nam brakowało, tylko z planów, które były wcześniej robione, dzisiaj to wykańczamy. Trwają pracą myślę, że do końca do roku ta pierwsza część tego elementu będzie zrobiona. Potem ze względu na to, że nie otrzymaliśmy od Wspólnoty Gruntowej zgody, musieliśmy to podzielić na 2 etapy i dlatego też drugi etap będzie robiony w następnym roku.

Oprócz tej inwestycji, remontowane są również inne drogi.

Grzegorz Podlejski:
Równocześnie robimy remonty dróg po kanalizacji, to jest akurat ulica Biała, jest to gminna droga, realizujemy to przedsięwzięcie, czyli wymianę poszycia na całości, na całej długości tej ulicy. Ten koszt tej wymiany, to jest około 370 000. Równocześnie też jesteśmy na etapie ogłoszenia przetargu na ulicę bankową, to jest też droga gminna, na ulicę Polną, gdzie została właśnie zabudowana kanalizacja, no i nie ukrywam, że pozyskaliśmy też sporo środków, które przekazaliśmy umownie do Powiatu Będzińskiego, celem wyremontowania dróg powiatowych, po przetargu jest właśnie przygotowywana umowa na drogę Zawadzkiego w Nowej Wsi, Strażacką, tam już ruszą lada moment prace, nakładka tej nowej nawierzchni, no a jeszcze czekają w kolejce te drogi, na które daliśmy pieniądze, to są Mostowa i Dąbrowska w Toporowicach oraz Jana Pawła w Boguchwałowicach, to są wszystko drogi powiatowe, na które też dajemy pieniądze, żeby były wyremontowane w ramach, po wybudowaniu w zasadzie kanalizacji w poprzednich latach.

Budowa kanalizacji oraz remonty dróg to nie jedyne inwestycje prowadzone w gminie Mierzęcice.

Grzegorz Podlejski:
Równocześnie z rozpoczęciem wakacji, rozpoczęliśmy inwestycje, które wymagały koniecznej naprawy, mówimy tutaj o dwóch dachach, to jest dach na Przedszkolu Publicznym w Nowej Wsi, który wymagał już remontu, no i równocześnie rozpoczęła się, właśnie w tej chwili realizowane jest, tamten zakończony, a tu jest zrealizowany dach na Gminnym Ośrodku Kultury, ponieważ tamten dach już był dosyć mocno zniszczony i trzeba było koniecznie wymienić zarówno na rynnami blachy, ale i też na dużej części blachy są zakłądane nowe i remontowany cały ten dach.

Karolina Dymarska:
W chwili obecnej jesteśmy na etapie ukończenia remontu pomieszczeń biurowych Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, remont ten był remontem generalnym. Została wymieniona elektryka, zostały położone tutaj na ścianach karton gipsy, wydzieliliśmy pomieszczenie socjalne dla pracowników, zostały zakupiony nowe meble do pomieszczeń biurowych, Mam nadzieję, że zarówno nam jak i wszystkim petentom będzie się tutaj dobrze pracowało, odwiedzający będą mogli tutaj korzystać z tych warunków, które zostały stworzone nie tylko dla nas, ale również dla uczestników wszystkich zajęć czy też, którzy biorą udział w różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury.

Partnerzy