Święto Kluchy w Kroczycach

30.08.2021, 16:23

27 sierpnia w Kroczycach odbyło się Święto Kluchy, impreza organizowana na zakończenie wakacji, przez kroczycki Dom Kultury.
Pogoda dopisała, a sama impreza odbyła się na terenie wokół Amfiteatru, gdzie było multum atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich gości przez dyrektora Domu Kultury pana Leopolda Stawarza, czas wszystkim zebranym umilił koncert Orkiestry Dętej z Kroczyc.
Obok sceny przygotowano Mobilny Punkt Szczepień, gdzie można było się zaszczepić przeciwko Covid-19 , jednodawkową szczepionką Johson&Johson, bądź dwódawkową szczepionką Pfizer. Na wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze dokonać spisu, czekał rachmistrz spisowy, w specjalnie do tego przygotowanym stanowisku. Po orkiestrze dętej, na scenie pojawił się Chór Cecyliański.
W kolejnej części programu artystycznego, można było zobaczyć Recital Amelii Kity, uczestniczki programu The Voice Kids.
Święto Kluchy, to przede wszystkim festiwal smaków i potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, które co roku prześcigają się w przygotowywaniu potraw, którymi zachwycają gości oraz Jury konkursu o Złotą Kluchę.
Po recitalu przyszedł czas na występ Zespołu Oreada, który wykonał swoje autorskie piosenki.
W skład Jury konkursu o Złotą Kluchę, wchodzili między innymi artyści występujący na scenie.
Panowie z Kabaretu PKS, oprócz degustowania potraw, rozbawiali gości swoimi skeczami.
Po kabarecie, przyszedł wreszcie czas na rozstrzygnięcie konkursu O Złotą Kluchę, gdzie ze względu na bardzo zbliżone wynik, jury zdecydowało się przyznać 3 drugie miejsca oraz 5 pierwszych.
Święto Kluchy zakończył występ Zespołu CZEROWNO – CZARNI, z gwiazdaqmi wieczoru czyli Agnieszką Wajs i Michałem Gaszem.

Partnerzy