„JURA SENIOR FESTIVAL – PORĘBA 2021” – Wojewódzki Festiwal Twórczości Senioralnej

07.10.2021, 8:25

W dniach 22 października – 28 października, Poręba stanie się Wojewódzką Stolicą Twórczości Senioralnej , a wszystko za sprawą „:JURA SENIOR FESTIVAL”. Festiwal skierowany jest do Seniorów w wieku 50+. Do konkursu mogą zgłosić się soliści, duety, zespoły wokalne z terenu województwa śląskiego.

Stowarzyszenie Studio ART w Porębie zaprosiło do współpracy grupę nieformalną pod nazwą „PASJONACI AKTYWNOŚCI LOKALNEJ” – Katarzyna Hadrych, Angelika Kubaczyńska, Robert Bijak – z którą zorganizuje „JURA SENIOR FESTIVAL”. Otrzymano dotację w kwocie 5.000 zł w ramach konkursu „„Śląskie Lokalnie 2021-2023”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Festiwal odbędzie się w formie on-line – zgłoszenie należy wysłać do 22 października. Gala laureatów zaplanowana jest w dniu 28 października 2021 r., w sali widowiskowej MOK w Porębie.

Laureatów wyłoni komisja Jury składająca się z gwiazd śląskiej sceny muzycznej:

Mona Lisa (Renata Niedbał – Witta) – rozpoczęła swą artystyczną karierę jako solistka orkiestry radiowej pod dyr. Jerzego Miliana w Katowicach. Zadebiutowała piosenką ,,Słoneczna Jamajka „. Występowała w takich krajach jak: Finlandia, Szwecja, Niemcy, Turcja, Egipt, USA, Austria, Czechy. Ma na swoim koncie 20 autorskich płyt CD. Wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, w koncercie „Dance Day” na molo oraz w katowickim Spodku z grupą BONEY M.  Mona Lisa bierze udział w licznych koncertach w kraju i za granicą .

Henryk Czich – wokalista, klawiszowiec, kompozytor i autor tekstów. Współzałożyciel zespołu muzycznego „UNIVERSE”. Jest autorem wielu przebojów grupy, takich jak Mr Lennon i Deszczowa nieznajoma w parku. Debiutował na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu gdzie wystąpił wraz z Mirosławem Bregułą, .Koncertowali w Polsce, Eurpie i innych kontynentach. Juror wielu festiwali, współpracują z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Grzegorz Poloczek – artysta, woklaista, kabareciarz, satyryk i konferansjer. Jes st autorem wielu skeczy, monologów, piosenek i scenariuszy do programów telewizyjnych. Miedzy innymi napisał tytułową piosenkę do serialu telewizyjnego oraz do popularnego programu kulinarnego „Rączka gotuje”. Autor 2 podwójnych albumów: „…z mojego placu”, który w 2013 r. zyskał status złotej płyty oraz „Dwa światy”,

Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Partnerami festiwalu są: Miasto Poręba, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Stowarzyszenie Emeyrtów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie, Rada Seniorów Miasta Poręba.

Patronat Medialny nad wydarzeniem: TVS, TVP 3 Katowice, Głos Seniora, Karta Seniora, JURA.24, , ITV Region, Kurier zawierciańśki, zawiercianskie.pl, e-poreba.pl

Regulamin i karta zgłoszeń wraz z oświadczeniami do pobrania na FanPage Stowarzyszenia Studio ART w Porębie.

Informacji udziela koordynar festiwalu – Karol Hadrych, tel. 790 803 444

Partnerzy