Za nami XIV edycja Kroczyckich Wianków

20.06.2022, 19:08

Kroczyckie Wianki, to największa tego typu impreza w powiecie zawierciańskim.

Wianki z roku na rok przyciągają coraz więcej osób, dlatego też organizatorzy starają się zapewnić jak największą ilość atrakcji.

Kroczyckie Wianki to impreza, na której społeczność lokalna prezentuje swoje przeróżne talenty, od tych kulinarnych, przez plastyczne, aż po te wokalne.

Na imprezie w Kroczycach nie mogło oczywiście zabraknąć występu Orkiestry Dętej Kroczyce oraz chóru Cecyliańskiego.

Organizatorzy zadbali również o to, aby na imprezie nie zabrakło występu kabaretu. W tym roku był to kabaret Kwiatkowski i Bank.

Jedną z osób odwiedzających Kroczyckie Wianki, była Poseł na Sejm RP pani Danuta Nowicka.

Wydarzeniu przyglądała się również Radna Sejmiku Województwa Śląskiego pani Maria Materla.

Po występach kabaretu, przyszedł czas na zespół Etnos Ensemble, który prezentuje muzykę folkową z różnych stron świata.

W czasie trwania całego wydarzenia była powołana specjalna komisja, która oceniała to, co się działo na stoiskach Gospodyń Wiejskich. Pod uwagę były brane między innymi wianki uplecione na tą okazję oraz specjały kuchni regionalnej. Tuż po występie zespołu na scenie zostały wręczone dyplomy oraz nagrody. Wśród zaproszonych artystów znalazła się również Gosia Andrzejewicz, która byłą Gwiazdą Wieczoru.

Frekwencja w wydarzeniu byłą bardzo duża, co cieszy, ponieważ w Gminie Kroczyce planowane są już kolejne duże imprezy.

Kulminacyjnym momentem Kroczyckich Wianków, był Spektakl Wiankowy pt. O Skrzypku Czerwonym, co się zakochał w Marysi z Podlesic, napisany oraz wyreżyserowany przez panią Agnieszkę Demarczyk.

W spektaklu nie zabrakło kolorowych strojów, śpiewów oraz wątku miłosnego. Jak tradycja każe, nie zabrakło wianków puszczanych na wodę przez kroczyckie dziewczęta . Po spektaklu zebrani goście mogli obejrzeć wspaniały pokaz pirotechniczny, przygotowany specjalnie na tą okazję. Imprezę zakończyła zabawa taneczna przy muzyce Kapeli Ziemia Kroczycka.

Partnerzy