31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Siewierzu

30.01.2023, 12:10

W Siewierzu po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już od wczesnych godzin porannych na ulicach Miasta i Gminy można było spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi kolorowymi puszkami, którzy zachęcali do datków na zakup nowoczesnego sprzętu dla szpitali, do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy.

O godzinie 16.00 na siewierskim rynku występem Reprezentacyjnej Orkiestry Miasta i Gminy Siewierz wraz z Mażoretkami zainaugurowany został 28. finał WOŚP.

Po orkiestrze przyszedł czas na występy artystów z Miasta i Gminy Siewierz. Swoje muzyczne talenty zaprezentowali Zespół Fermata, Encatno oraz Filip Robak.

W czasie trwania siewierskiej zbiórki można było między innymi zagrzać się żurkiem przygotowanym przez zaprzyjaźnioną restaurację oraz zobaczyć pokazy z udzielania pierwszej pomocy prowadzona przez strażaków z OSP Siewierz.

Po występach w wykonaniu młodzieży szkolnej na scenie pojawiły się gwiazdy niedzielnego wieczoru.

Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz na zakończenie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podziękował wszystkim za angażowanie w to wspaniałe przedsięwzięcie.

W tym roku w siewierskim sztabie zebrano 72 328,82 zł , ten nowy rekord jest zasługą wszystkich osób zaangażowanych w Finał WOŚP w Siewierzu.

Partnerzy