Wakacyjny sierpień z MGCKSiT w Siewierzu

10.09.2021, 13:47

Miesiąc lipiec postawił przed pracownikami Miejsko Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu nowe wyzwania. Ze względu na bardo duże zainteresowanie wakacyjnymi zajęciami przygotowanymi przez MGCKSiT, w sierpniu prawie codziennie odbywały się jakieś zajęcia dla dzieci i młodzieży. Listę otwierają Gry i Zabawy Integracyjne, projekt przygotowany po to, aby dzieci nauczyły się współpracować w grupie. W tym celu były prowadzone zajęcia między innymi takie jak kalambury, szumy komunikacyjne, tworzenie herbów czy głuchy telefon.

Od Siewierza jechał wóz, malowane panny wiózł.

-Od Siewierza jechał malowany wóz, w środku panny wiózł.

– Pięknie, a powiedz mi jeszcze jak masz na imię?
– Iza.
-Super Iza.

W dniu naszej wizyty, dzieci zostały podzielone na dwie grupy i konkurowały w dyscyplinie budowania wieży.

-Co ci się najbardziej w tych zajęciach podoba?
-Że można robić wszystko.
-A powiedz mi, bo dzisiaj zbudowaliście wieżę, która wygrała, jaki jest sekret żeby zbudować taką wieżę, która się nie przewróci?
-Mądrze myśleć.

-Co tutaj robiliście? Opowiedz.
-Dzisiaj robiliśmy wieżę, która się przewróciła i już nie żyje.
-Powiedz mi, w którym momencie popełniliście błąd? Dlaczego ta wieża wam się przewróciła?
-Najpierw myśleliśmy tak mądrze i budowaliśmy, ale coś nam nie wyszło i potem myśleliśmy głupio i tym bardziej się przewróciła i dlatego.

Dla osób lubiących Karaoke, była otwarta sala widowiskowa z profesjonalnym sprzętem scenicznym.

-śpiew-

Scena widowiskowa MGCKSiT ma już wielu swoich stałych bywalców i cały czas pozyskuje swoich nowych fanów.

-Dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w karaoke?
-Bo bardzo lubię śpiewać.
-Jak oceniasz te zajęcia? Co ci się podoba w tych zajęciach najbardziej?
-Wszystko.
-Chciałabyś żeby było więcej organizowanych takich zajęć? Jakie to powinny być zajęcia?
-Tak, chciałabym i żeby albo tak karaoke albo bardzo do nich podobne.

-Dlaczego tak często ciebie można spotkać na zajęciach wokalnych?
-Powiem tak, no od dziecka lubię śpiewać, zająłem się śpiewaniem, że tak powiem już od przedszkola, gdzieś ten talent został znaleziony i jakoś tak zostało, że śpiewam do dziś i grywam na instrumentach klawiszowych. Dlaczego przychodzę? Przychodzę tutaj z siostrą, a też tak jakoś zostało, bo też tutaj od dziecka przychodziłem, na tej scenie można powiedzieć, że się wychowałem. Lubię śpiewać, lubię zabawę z dziećmi i tak jakoś zostało, że tu przychodzę co roku.

-Często przychodzisz tutaj na zajęcia do Domu Kultury?
-Tak.
-A co lubisz w tych zajęciach najbardziej?
-Śpiewać.

-Dlaczego tak cię ciągnie tutaj do tej muzyki w Domu Kultury?
-Bardzo lubię śpiewać, lubię muzykę od małego, cały czas gdzieś się śpiewało, tańczyło, więc to mnie tak cały czas ciągnie, nie zatrzymuję się przed tym.

Trudno wspomnieć wszystkie zajęcia przygotowane w sierpniu przez Miejsko Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki. Cieszymy się, że były one również pozytywnie odbierane przez rodziców.

-Wszystkie zajęcia są super, córka jest bardzo zadowolona, bardzo chętnie uczestniczy w tych zajęciach. Zajęcia są wszechstronne, są i zajęcia plastyczne i zajęcia muzyczne i zajęcia techniczne, kreatywne, ruchowe, więc zajęcia wszechstronne i dzieciaki są bardzo zadowolone.

-Myślę, że to są fantastyczne zajęcia dla dzieci i myślę, że dzieci się bardzo fajnie tutaj bawią i świetnie rozwijają przy okazji.

Po mimo końca wakacji Miejsko Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu nie ustaje w pracy i organizuje cały czas nowe zajęcia dla mieszkańców Gminy Siewierz. Dla chcących być na czasie, ze wszystkimi nowościami, polecamy śledzić stronę oraz Facebooka MGCKSiT.

Partnerzy