Wręczono nagrody Magnum Meritum Pro Regionis Et Urbis Sevioris.

03.11.2021, 11:25

Podczas 27 sesji Rady Miejskiej w Siewierzu wręczono wyjątkowe wyróżnienia, dla szczególnie zasłużonych dla naszego Regionu i lokalnej społeczności. Burmistrz Miasta wręczył nagrody Magnum Meritum Pro Regionis Et Urbis Sevioris.
Pan Jan Błasik, to emerytowany dyrektor szkoły podstawowej w Wojkowicach Kościelnych, działa na rzecz propagowania lokalnej kultury, integracji społecznej oraz dla dobra seniorów. Tak wyjątkowe wyróżnienie to wyraz ogromnego społecznego zaufania.
Trudności nie są dla Pana Jana Błasika przeszkodą to człowiek czynu i cały czas działa, dla mieszkańców Gminy. O bezpieczeństwo mieszkańców Siewierza i okolic, też od ponad 110 lat troszczą się strażacy. To do ich rąk trafiła druga z nagród.
Bo bycie strażakiem to misja. Aktualnie w szeregach OSP Siewierz jest około 70 druhów. Jednak nie tylko ratują nam życie i pomagają , ale także swoją działalnością kulturalną wspierają na duchu. Orkiestra dęta siewierskich Strażaków to też kawał historii i tradycji.
Od 16 lat wielu mieszkańców Siewierza i okolic zostało wyróżnionych, Ta nagroda to wyraz uznania lokalnej społeczności, dla tych, którym zależy , którym się chce i którzy innym dają serce.

Partnerzy