Jubileusz 65 – lecia Orkiestry Dętej OSP w Brudzowicach

20.06.2022, 12:59

Orkiestra Dęta z Brudzowic obchodzi w tym roku Jubileusz 65 – lecia swojej działalności, z tej okazji w sobotę 18 czerwca w Brudzowicach odbyły się uroczystości związane z tym wydarzeniem.

Program uroczystości otworzyła polowa Msza Święta w intencji członków Orkiestry, koncelebrowana między innymi prze księdza proboszcza Stanisława Straża i księdza prałata Stanisława Kocota.

Mieszkańcy Brudzowic, którzy brali udział w obchodach związanych z Jubileuszem, podkreślili wagę tego wydarzenia.

Po mszy świętej rozpoczęła się część oficjalna, w której przypomniano rys historyczny orkiestry. W uroczystościach udział wzięli między innymi posłowie na sejm Rp, Waldemar Andzel i Mateusz Bohenek.

Cześć oficjalna była okazją do wręczenia odznaczeń zasłużonym członkom orkiestry oraz druhom OSP Brudzowice, był to również czas przemówień i podziękowań.

Jubileusz orkiestry OSP był również świetną okazją do wręczenia nagrody MAGNUM MERITUM PRO REGIONIS ET URBIS SEVIORIS za 2021 rok. Tą najwyższą nagrodą samorządu Miasta i Gminy Siewierz zostali uhonorowani Orkiestra Dęta OSP Brudzowice oraz pan Jan Bańka, mieszkaniec Brudzowic.

Na zakończenie części oficjalnej kapelmistrz Damian Duda wręczył specjalne podziękowania oraz okolicznościowe statuetki dla wspierających orkiestrę. Część artystyczną otworzył koncert Orkiestry Dętej OSP Brudzowice, który poprowadziła wokalistka i prezenterka Radia Piekary Inga Papkala.

W dalszej części programu zaprezentowali się lokalni artyści, a całą imprezę zakończyła zabawa taneczna.

Partnerzy