Jubileusz 10 lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siewierzu

29.09.2022, 15:07

27 września odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytet Trzeciego Wieku w Siewierzu. Uroczysta, ponieważ członkowie stowarzyszenia świętowali ważny jubileusz.

Wydarzenie rozpoczął występ grupy tanecznej Wokader, która działa przy siewierskim Uniwersytecie.

Po tym jak przybyłych gości przywitał ze sceny Grzegorz Węglarz, studenci acapella odśpiewali hymn studencki „Gaudeaums igitur” .

Jubileusz swoją obecnością zaszczycili między innymi Senator RP Beata Małecka-Libera, Posłowie na Sejm RP Barbara Dolniak i Waldemar Andzel, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Mucha, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Bochenek.

W czasie uroczystości prezes UTW w Siewierzu Grażyna Czerwińska podziękowała wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w rozwój uniwersytetu. Szczególne podziękowania trafiły do burmistrza, który z uniwersytetem związany jest od samego początku.

Barbara Totoń zaprezentowała album fotograficzny wydany specjalnie z okazji 10 lecia istnienia Uniwersytetu. Album zawiera podsumowanie działalności UTW, spotkań, warsztatów i wyjazdów, a współautorką jest słuchaczka UTW Bożena Duda. W czasie wydarzenia wręczono również 53 okolicznościowe statuetki, które trafiły do słuchaczy uczestniczących w działalności Uniwersytetu od samego początku.

Całej imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych

Publiczność zebrana na uroczystości miała również okazję zobaczyć komediowy spektakl teatralny. Scenariusz napisał obecny na uroczystości Chorwat Zlatko Kraljić , wyreżyserował Grzegorz Węglarz, a przedstawiła grupa teatralna Apogeum, w której skład wchodzą członkowie siewierskiego UTW.

Przedstawiony spektakl zrobił na oglądających istną furorę.
Zebrani widzowie podziękowali występującym osobom aplauzem na stojąco. Jak to bywa na tego rodzaju jubileuszach, nie zabrakło także tortu.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali przybyli goście, którzy oprócz dobrego słowa przynieśli również prezenty.

Za pomocą mediów, słuchaczom siewierskiego UTW życzenia złożyli również między innymi profesor Jerzy Buzek oraz Tomasz Grodzki – Marszałek Senatu RP, którzy nie mogli zjawić się na uroczystości osobiście.

Jako ostatni głos zabrał Zlatko Kraljić.

Po uroczystości zebrani goście mięli chwilę czasu poczęstunek, podziwianie wystawy i wspólne rozmowy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych, udanych jubileuszów.

Partnerzy