Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Siewierzu z okazji 60-lecia odzyskania praw miejskich

25.10.2022, 10:52

21 października w Miejsko Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej.

Uroczystą sesje zaszczycili swoją osobą między innymi Posłowie na Sejm RP Barbara Dolniak i Waldemar Andzel, Radna Sejmiku Województwa Sląskiego Maria Materla, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, samorządowcy, sołtysi oraz licznie zgromadzeni radni.

Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz pan Zdzisław Banaś wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym pokrótce przypomniał najważniejsze inwestycje zrealizowane przez samorząd Gminy Siewierz.

Burmistrz w swoim przemówieniu wspomniał również o planach inwestycyjnych Miasta i Gminy Siewierz.

W czasie uroczystości odbyła się również ceremonia pożegnania starego i wręczenia nowego sztandaru Miasta i Gminy Siewierz. Jubileusz 60-lecia odzyskania praw miejskich przez Siewierz jest także okazją do wręczenia odznaczeń państwowych przyznawanych przez Prezydenta RP zasłużonym mieszkańcom gminy i pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Siewierz. Złotym Krzyżem Zasługi uhonorowano Antoniego Kocota. Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymał Andrzej Machura, Srebrne Medale otrzymały Barbara Ciesielska-Pogoda i Małgorzata Merta, a Brązowy Medal za Długoletnią Służbę Barbara Nowak. Panie Celina Janas i Grażyna Czerwińska odznaczono Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Profesor Dariusz Nawrot z Uniwersytetu Śląskiego wygłosił Prelekcję poświęconą historii Siewierza.

Wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego „Siewierz oczami dziecka” zorganizowanego z okazji jubileuszu.

Uroczystość zwieńczył koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Siewierz pod przewodnictwem kapelmistrza Grzegorza Zawodniaka.

Partnerzy