Gminne eliminacje do OTWP – 2023

24.03.2023, 13:16

23 marca w Miejsko Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom.

Eliminacje odbyły się w trzech grupach wiekowych. Łącznie udział wzięło 42 uczestników.

Część pisemna eliminacji, wyłoniła z każdej grupy pięciu najlepszych uczestników, którzy zmierzyli się ze sobą w części ustnej turnieju.

Wysoki poziom odpowiedzi zaprezentowany przez uczestników turnieju, ukazuje jak ważne jest rozwijanie świadomości na temat zagrożeń pożarowych oraz propagowanie wiedzy na temat zapobiegania i zwalczania pożarów.

W ramach przynależności do MDP realizowane są między innymi wyjazdy szkoleniowe ale nie tylko.

W czasie turnieju wręczono również nagrody dla najlepszych uczestników konkursu plastycznego pod nazwą: „Strażacy chronią lasy – Las ochrania klimat, Jestem odpowiedzialny z natury, Czuję klimat”. Najlepsi uczestnicy turnieju dostali okolicznościowe upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś podziękował wszystkim osobom, które brały udział w przygotowaniu tego wydarzenia. Podziękował również za udział w turnieju, a najlepszym uczestnikom złożył życzenia.

Partnerzy