REGION – WOŚP w regionie i akcja #MuremZaOwsiakiem

16.01.2019, 13:05

Przez 27 lat grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad miliard złotych. Każdego roku ogrom dobra czynionego przez WOŚP mierzony był w coraz większych kwotach. Polacy pokochali akcję i jej charyzmatycznego lidera. Przypomnijmy sobie jak tegoroczny finał wyglądał w Myszkowie, Siewierzu i Zawierciu.

W minioną niedzielę na ulicach Siewierza kwestowało prawie 50 wolontariuszy. W ramach finału WOŚP na rynku wystąpiła Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Siewierz oraz młodzież szkolna. Gwiazdami niedzielnego wieczoru był GESEK oraz zespół Redlin.  Siewierzanie wrzucili do puszek blisko 38 tysięcy złotych. W związku z tragicznymi wydarzeniami jakie miały miejsce podczas finału WOŚP w Gdańsku, 17 stycznia o godzinie 19.00 mieszkańcy Siewierza spotkają się na rynku by uczcić pamięć Pawła Adamowicza i wspólnie dla Niego wysłać specjalne światełko do nieba. Wydarzenie będzie jednym z wielu spotkań w regionie w ramach ogólnopolskiej akcji #MuremZaOwsiakiem.

Finał WOŚP w Zawierciu był rekordowy. Wolontariusze zebrali ponad 54 tysiące złotych. Hala przy ulicy Blanowskiej oraz obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu przeżywały prawdziwe oblężenie. Program obfitował w atrakcję dla najmłodszych, a „orkiestrową” scenę zdominowały zespoły disco polo.

W Myszkowie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie odbył się w Miejskim Domu Kultury. Imprezę rozpoczęła wielka kąpiel morsów. Kweście towarzyszyły koncerty oraz liczne atrakcje. Mieszkańcy Myszkowa byli niezwykle hojni, dzięki czemu zebrano ponad 85 tysięcy złotych. Już w najbliższą niedzielę w ramach akcji Murem za Owsiakiem mieszkańcy Myszkowa spotkają się o godzinie 20.00 na parkingu pod Miejskim Domem Kultury by pokazać Jurkowi Owsiakowi, że w tych trudnych chwilach Myszków wspiera go całym sercem.

Partnerzy