REGION – Kaskadowe pomiary prędkości – noga z gazu

07.03.2019, 8:38

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Będzinie prowadzą dziś wspólnie z myszkowskimi stróżami prawa kaskadowy pomiar prędkości. Mundurowi chcą w ten sposób wyegzekwować przestrzeganie ograniczenia prędkości na drogach stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju i regionu. Policyjne działania rozpoczęły się o godzinie 6.00 i potrwają do 21.00. Kierowcy noga z gazu, bo mandat Was nie ominie.


Fot: KPP w Będzinie

Kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez będzińskie i myszkowskie patrole ustawione kolejno po sobie na określonym odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

– czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Działania prowadzone przez funkcjonariuszy mają charakter prewencyjny, jednak jeśli kierowcy nie będą przestrzegać przepisów muszą liczyć się z konsekwencjami. Policjanci przestrzegają przed pośpiechem na drodze i apelują o dostosowanie prędkości jazdy do własnych umiejętności, warunków panujących na drodze, stanu nawierzchni po zimie czy natężenie ruchu.

Partnerzy